شعار حج سال 97 : حج ، تحول روحی ، اخلاقی ، سبک زندگی دینی ، عزت و کرامت اسلامی
معرفي محصولات فرهنگي ويژه زائران اهل سنت
تعداد بازديد:3173
تعداد نظرات:0
كتاب

مناسك حج

تاريخ انتشار:25/01/1394
خبرنگار:
ويژه اهل سنت و بر اساس فقه حنفي و شافعي
وَلِلّهِ عَلَى النَّاسِ حِجُّ الْبَيْتِ مَنِ اسْتَطَاعَ إِلَيْهِ سَبِيلاً
حج، گردهمايي پاكان و نيكان و وارستگان معنويت گرا و از دنيا رستگان آخرت گراست.
در اين كنگره بي بديل حاجيان از لحظه اي كه به قصد حج از خانه و ديار جدا مي شوند و همه پيوندهاي دنيايي را مي گسلند ، تا آنگاه كه در ميقات احرام مي بندند تا طواف و وقوف و سعي و ذبح و . . . همه جا خدا را مي جويند و در پي وصال اويند.
حج يك اردوي آموزشي چند روزه و تمرين براي آماده سازي انسان است تا در پهنه زندگي ،همواره خدا را بجويد و با شيطان به ستيز برخيزد.
بي ترديد اگر حاجي در اين سفر پر رمز و راز به مناسك و اعمال پر معناي حج بي توجه باشد به رموز واسرار حج نيز دست نخواهد يافت.
از اين رو زائر بيت الله بايد پيش از هر چيز به يادگيري مسائل شرعي حج بپردازد و با استفاده از روحانيون ارجمند و نيز مطالعه منابع فقهي ، تاريخي و اخلاقي مربوط به حج و زيارت و اماكن مقدسه مكه و مدينه خود را براي اين سفر معنوي آماده كند.
بر روحانيون و مديران كاروان ها نيز لازم است كه در راهنمايي همه جانبه زائران بكوشند؛چنانكه مجدد حج ابراهيمي حضرت امام خميني (ره)فرمود:
«علماي اعلام كاروان‌ها از زوار خويش دعوت نمايند و براي آنان مجلس درس مناسك قرار دهند و بر حجاج واجب است براي ياد گرفتن، لحظه‌اي را كوتاهي نكنند و با تمام توان مسايل را ياد بگيرند و با علم به مسائل، مناسك را عمل كنند»
اميد است كتاب حاضر- كه به صورت مصور و طبق مذهب شافعي و حنفي تهيه شده است- راهيان ديار يار را مفيد افتد و زائران حرم مقدس نبوي(ص) را به‌كار آيد و به درستي عبادات برادران و خواهران اهل سنت كمك كند.
در تهية اين مجموعه لازم است از همه عزيزاني كه در تدوين و تصحيح اين كتاب همكاري داشته‌اند,از روحانيون محترم حنفي آقايان مولوي: محمد اسحاق مدني،نذير احمد سلامي،حامد و عبدالصمد دامني و از روحانيون ارجمند شافعي آقاي ماموستا محمد امين راستي تشكر نمائيم. و يا و خاطره شهيد ماموستا شيخ الاسلام را كه در تدوين اين كتاب ما را ياري رساندند گرامي مي داريم.
حجُّكُم مقْبُول وسعْيُكُمْ مشْكُور.
شما مي توانيد از طريق لينك زير كتاب الكترونيكي مناسك حج اهل سنت ويژه شوافع و احناف را دانلود نماييد
نظرات بازديدکنندگان
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد: