شعار حج سال 97 : حج ، تحول روحی ، اخلاقی ، سبک زندگی دینی ، عزت و کرامت اسلامی
اخبار
تعداد بازديد:679
تعداد نظرات:0
عضو شوراي افتاء اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري:

هيبت اسلام در كنگره حج بايد لرزه به اندام دشمنان و كفار بيندازد

تاريخ انتشار:24/06/1396
خبرنگار:ايرنا
تهران-ايرنا- عضو شوراي افتاء اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري گفت: حج بايد موجب تحول روحي و رواني مسلمانان شود و عظمت اسلام را به گونه اي نمايان كند كه لرزه بر اندام كفار از هيبت اين تجمع عظيم بيفتد تا جرات نكنند همچون امروز دست به كشتار مسلمانان در ميانمار بزنند.
به گزارش روز چهارشنبه ايرنا از پايگاه اطلاع رساني حج، احمد آخوند قربانپور درگردهمايي كاوران هاي اهل سنت در مدينه منوره با اشاره به اين مطلب تاكيد كرد: كفار،‌ وقيحانه در ايامي كه همه مسلمين با انديشمندان و متفكرانشان به عنوان سربازان رسول اكرم(ص) در ين سرزمين گردهم آمده اند،‌ در فلسطين، سوريه و ميانمار فجيع ترين اوضاع را براي امت اسلام رقم زده و مسلمانان را زير چكمه هاي خود قرار مي دهند.
 
 وي با تاكيد براين كه همه مظلومان جهان،‌ اسماعيل وار دست و پا‌ مي زنند تا زمزم نجات نصيب شان شود، گفت: زمزم نجات، به جز اتحاد، همدلي،‌ قوت و شوكت مسلمين براي نجات مظلومان جهان اسلام چيز ديگري نيست.
 
امام جمعه اهل سنت شهر فراغي با بيان اينكه پروردگار عالم در همه عبادات از جمله حج منافعي قرار داده است،‌ افزود: حركت به سوي صفا و مروه در سعي، يعني داشتن صفاي دل با برادران مسلمان و بوي انسانيت بخشيدن به دل ها،‌ تجديد مروت و اينكه هويت انساني را مستحكم كنيم.
 
وي با بيان اينكه درعصر پرفتنه اين دوران، ما مسلمين را از معرفت خودشناسي و خداشناس به دور كرده اند، گفت: حجاج بايد در عرفات معرفت كسب كنند،‌ در مزدلفه انساني ديگر شوند و با رمي جمرات شيطان را از خود دور كنند.
 
عضو شوراي افتاء اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري اظهار كرد:‌ حج يعني رسيدن به قله هاي سعادت، مجد و عظمت تا درسي ماندگار براي تزكيه روحي و همت اسلامي باشد و در وراي آن به مجد و عظمت دوران نوراني حضرت رسول اكرم برسيم كه لرزه بر اندام كفار بيفتد.
 
قربانپور گفت: بايد از مقام ابراهيم(ع) درس گرفت و براي ماندگار كردن آثار كسي تلاش كنيم كه در راه آرمانش روزي به آتش رفت و روزي كارد بر حلقوم جگر گوشه اش گذاشت.
 
نظرات بازديدکنندگان
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد: