شعار حج سال 97 : حج ، تحول روحی ، اخلاقی ، سبک زندگی دینی ، عزت و کرامت اسلامی
اخبار
تعداد بازديد:669
تعداد نظرات:0
مديرامور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري:

افزايش آگاهي، زمينه تحول معنوي درحج است

تاريخ انتشار:24/06/1396
خبرنگار:ايرنا
تهران-ايرنا- مدير اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري گفت:افزايش معرفت و آگاهي مسلمانان در موسم حج تمتع،مقدمه اي براي تحول معنوي است.
به گزارش روزچهارشنبه ايرنا از پايگاه اطلاع رساني حج، حجت الاسلام والمسلمين هادي اكبري درگردهمايي كاروان هاي اهل سنت در مدينه منوره با بيان اين كه حج به عنوان يكي از اركان مهم اسلام آثار و بركات زيادي دارد، افزود: تحول روحي و معنوي، يكي از ثمرات فريضه حج است كه با افزايش شناخت نسبت به دين و آييني كه از آن پيروي مي كنيم، قابل دستيابي است.
 وي ادامه داد: خيلي ها سعي مي كنند مناسك مهم حج،‌ بي روح و بي اثر باشد؛ و در حالي كه شارع مقدس حج را براي تحول قرار داد، اسباب شناخت را در جاي جاي اين سرزمين در مكه مكرمه و مدينه منوره با ساخت و سازها از بين برده اند كه اين مساله موجب مي شود در درازمدت ويژگي هاي دين و افراد موثر در آن را فراموش كنند.
اكبري اظهاركرد: براي الگو قرار دادن يك فرد، بايد ابتدا او را بشناسيم اما يك عده نمي خواهند ما با اصل و ريشه خودمان يعني پيامبرگرامي اسلام(ص) ارتباط برقرار و با خصوصيات ايشان آشنا شويم.
وي به بحث خودسازي به عنوان عامل دوم در ايجاد تحول معنوي ياد كرد و گفت: حج مصداق بارز جهاد اكبر است و در اين موسم اتفاقي كه مي افتد اين است كه انسان خواسته هاي خود را زير پا مي گذارد و خودسازي مي كند؛ اين تمرين بايد به جان ما بنشيند و در بازگشت هم اين شرايط را حفظ كنيم.
مدير امور اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري افزود: حج؛ مختص همين چند ساعت انجام مناسك نيست و بايد درطول زندگي انسان اثرگذار باشد. بزرگترين دشمن انسان، نفس عماره است كه در حج با آن مبارزه مي كنيم و اين همان تحول روحي است كه براي آن به حج آمده ايم.

**حج گنگره عظيم و مهم دين مبين اسلام است 
شيخ عبدالواهب خواجوي از روحانيون اهل سنت فارس نيز در ادامه اين مراسم اظهاركرد: حج كنگره عظيم و مهم دين اسلام است كه زائران خانه خدا با حضور در شهرهاي مقدس مكه و مدينه از خانواده و نزديكان جدا مي شوند تا دعوت حق را لبيك بگويند.
وي تصريح كرد: ضيوف الرحمن كه خانه و كاشانه خود را در ميهن ترك كرده اند، از مال،‌ ثروت و كسب و كار دست كشيده اند و پس از سالها انتظار،‌ اكنون مشرف شده اند،‌ بايد به اين مساله فكر كنند كه براي چه راهي اين سرزمين شده اند.
خواجوي با بيان اينكه حج، تجلي بخش وحدت امت اسلامي است، افزود: موسم حج فرصتي است كه در آن امت اسلام با يكديگر آشنا مي شوند و با شنيدن مشكلات هم، در صدد رفع آن برآيند.
 
</div><div dir="RTL" style="font-size: 12.8px; line-height: 20.8px; direction: ltr;"><span style="font-size:12.8px"></span></div><div dir="RTL" style="line-height: 20.8px; font-size: 12.8px; direction: ltr; text-align: left;"><span style="font-size:12.8px"></span></div><div dir="RTL" style="font-size: 12.8px; line-height: 20.8px; direction: ltr;"><span style="font-size:12.8px"></span></div><div dir="RTL" style="font-size: 12.8px; line-height: 20.8px; direction: ltr;"><span style="font-size:12.8px"></span></div><div dir="RTL" style="font-size: 12.8px; line-height: 20.8px; direction: ltr;"><span style="font-size:12.8px"></span></div><div dir="RTL" style="font-size: 12.8px; line-height: 20.8px; direction: ltr;"><span style="font-size:12.8px"></span></div><div dir="RTL" style="font-size: 12.8px; line-height: 20.8px; direction: ltr;"><span style="font-size:12.8px"></span></div><div dir="RTL" style="font-size: 12.8px; line-height: 20.8px; direction: ltr;"><span style="font-size:12.8px">
 
نظرات بازديدکنندگان
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد: