شعار حج سال 97 : حج ، تحول روحی ، اخلاقی ، سبک زندگی دینی ، عزت و کرامت اسلامی
اخبار
تعداد بازديد:602
تعداد نظرات:0
گزارش تصويري/

برگزاري نشست هم انديشي شوراي افتا و روحانيت استان آذربايجان غربي

تاريخ انتشار:06/08/1396
خبرنگار:صاحبي فرد
نشست هم انديشي شوراي افتا و روحانيت استان آذربايجان غربي با حضورحجت الاسلام والمسلمين اكبري مديريت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري در دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان آذربايجان غربي برگزار گرديد.
حجتالاسلاماكبريمديريتبعثهمقاممعظمرهبريدراموراهلسنت
ضمن تقدير و تشكر از شورايروحانيت و افتا استان اظهار داشت: روحانيت منطقه آذربايجان غربي داراي ويژگي هاي شاخصي است از جمله واقع بيني، دشمن شناسي، بانشاط و وحدت آفرين و نگاه تقريب آميز، فكر وانديشه هاي روشن ازخصوصيات اخلاقي علماي استان مي باشد.
حجت الاسلام اكبري افزود: فعاليت و ارتباط با اقشار مردم و هميشه در صحنه بودن روحانيون باعث شده است روحانيون اهل سنت در زندگي مردم تاثيرگذار باشند.
وي گفت: پيامبر اكرم (ص) هميشه بر وظيفه خطير علما در جامعه اسلامي تاكيد داشتند و توصيه مي كردند مردم از روحانيون با تقوا و با ايمان پيروي كنند.
حاج آقا اكبري تصريح كرد: روحانيون اين خطه بسيار موثر و پيشتاز در عرصه برنامه هاي ديني از جمله حج مي باشند و نقش آفريني علما در همه عرصه ها و تبليغ و ترويج دين خدا در هر زماني ومكاني باعث مي شود مسلمانان جامعه مدني و با اخلاق داشته باشند
 
وي با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري خاطر نشان كرد: حج در مقابل يك جريان خطرناك تبليغي دشمنان قرار دارد و بايد از اين فرصت در جهت معرفي اسلام راستين محمدي و مبارزه با دشمنان استفاده كنيم.
وي ادامه داد: موقعيت جمهوري اسلامي ايران در برابر استكبار جهاني يك موضع برتر است و اسلام هميشه در برابر كفر و استكبار ايستاده است.
مديريت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري در ادامه سخنان خود به سياست هاي مديريتي بعثه اشاره و آيين نامه هاي جديد را براي اعضاي شوراي روحانيت تشريح كرد.
در ادامه نيز حجت الاسلام والمسلمين حاج آقا فعال آذر رئيس دفتر نمايندگي ولي فقيه در امور اهل سنت استان با عرض خيرمقدم اذعان داشت: 11 كاروان با حضور 16 روحاني از استان امسال عازم حج شدند و درامنيت كامل به كشور بازگشتند.
در ادامه اين نشست صميمي روحانيون عضو شوراي روحانيت استان به بحث و تبادل نظر در رابطه باموضوعات مختلف حج امسال پرداختند
 
ماموستامصطفيمحموديعضوشورايبرنامهريزيمدارسعلومدينياهلسنتوامامجمعهپيرانشهرافزود:
مردم ايران در حج نماد وحدت و قدرت و عزت ايراني را نشان دادند و مردم بايد وحدت ، آرامش وامنيت موجود در حج را نيز در كشور تقويت كنند.
وي افزود: مردم با تاسي از فرمايشات مقام معظم رهبري وحدت و امنيت را در كشور حفظ خواهند كرد و اجازه نخواهند داد استكبار و آمريكاي جنايتكار به ارزش ها و كشور ايران تخطي كنند. امام جمعه پيرانشهر تصريح كرد: در مراسم حج مسلمانان اعم از سني و شيعه با وحدت كامل مناسك حج را انجام دادند و توطئه دشمنان را نقش برآب كردند.
 
ماموستاملاقادرسهرابيامامجمعهاهلسنتمهابادنيزاظهاركرد:
مردم بايد وحدت حاكم بر حج را درجامعه نيز حفظ كنند و قدردان نعمت امنيت و آرامش باشند. وي افزود: در صورت امكان , روحانيون كاروان هاي حج بومي و هم زبان و هم لهجه از منطقه خودشان باشند تا حجاج را بتوانند خوب راهنمايي كنند.
 
درادامهنشستماموستاابراهيمسرخابيامامجمعهاهلسنتنقدهاظهارداشت:
بعثه مقام معظم رهبري نقش تاثيرگذاري در كاروان هاي حج داشتند و تمامي مسائل اديان واقوام مورد توجه قرار داده بودند.
وي افزود: از روحانيون اهل سنت در كاروان هاي حج و زيارت بيشتر در بحث بصيرت افزايي مسلمانان و رفع شبهه هاي ايجاد شده استفاده كنند.
امام جمعه اهل سنت نقده خاطر نشان كرد: مردم درخواست دارند كه اولويت هاي حج عمره مسلمانان پيگيري گردد تا ازاين سفر معنوي بتوانند استفاده كنند.
 
ماموستاسيداحمدكاظميمديركاروانوازروحانيوناهلسنتاستاننيزاظهاركرد:
در حج امسال تداركات لازم ديده شده بود و مردم اهل سنت ايران در نهايت آرامش از اين سفر معنوي بهره مند شدند. وي افزود: در سايه هاي تلاش مديريت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبري، مردم ايران در كمال امنيت و عزت مناسك حج را به جا آوردند و حتي كشور عربستان احترام و عزت حجاج ايراني را مدنظر داشت.
 
ماموستامصطفيخاتميامامجمعهاهلسنتاشنويهاظهارداشت:
حج امسال رضايت اكثر حجاج ايراني را به همراه داشت و عزت وامنيت زائرين حفظ گرديد. وي افزود: روحانيون كاروان هاي حج بايد در كنار مسائل ديني و عبادي به موضوعات اجتماعي و سياسي هم توجه كنند و ارتباط مناسب و موثر با مسلمانان و روحانيون ساير كشورهاي اسلامي داشته باشند.
امام جمعه اهل سنت اشنويه تصريح كرد: دشمنان از فرصت حج براي ايجاد شبهه و اختلاف افكني استفاده مي كنند و سعي دارند اذهان حجاج را با ارائه كتاب هاي افراطي و تكفيري و مسائل شبهه انگيز منحرف كنند كه انتظار هست براي اين حركت دشمنان در حج، اقدامات وآموزش مناسب براي روحانيون و مردم
درنظر گرفته شود.
</div><div dir="RTL" style="line-height: 20.8px; font-size: 12.8px; direction: ltr;"><span style="font-size:12.8px"></span></div><div dir="RTL" style="line-height: 20.8px; font-size: 12.8px; direction: ltr; text-align: left;"><span style="font-size:12.8px"></span></div><div dir="RTL" style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: arial, sans-serif; font-size: 12.8px; line-height: 20.8px; direction: ltr;"><span style="font-size:12.8px"></span></div><div dir="RTL" style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: arial, sans-serif; font-size: 12.8px; line-height: 20.8px; direction: ltr;"><span style="font-size:12.8px"></span></div><div dir="RTL" style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: arial, sans-serif; font-size: 12.8px; line-height: 20.8px; direction: ltr;"><span style="font-size:12.8px"></span></div><div dir="RTL" style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: arial, sans-serif; font-size: 12.8px; line-height: 20.8px; direction: ltr;"><span style="font-size:12.8px"></span></div><div dir="RTL" style="color: rgb(34, 34, 34); font-family: arial, sans-serif; font-size: 12.8px; line-height: 20.8px; direction: ltr;"><span style="font-size:12.8px">
نظرات بازديدکنندگان
  فــــرم ورود اطلاعات:
  لطفا چند لحظه صبر کنيد...
  نام شما:
  پست الکترونيک:
  با استفاده از آدرس پست الکترونيک با ما در ارتباط باشيد
  نظرات:

  کد: