حج تمتع، سفری تاثیرگذاربرجهان بشری

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در همایش متمرکز زائران اهل سنت حج تمتع 98 استان هرمزگان؛ ازسفر زیارتی حج تمتع به عنوان سفری تاثیرگذاربرجهان بشری یاد کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی حج ، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب امروزشنبه (چهارم خرداد ماه) درهمایش متمرکز زائران اهل سنت حج تمتع سال ۱۳۹۸ استان هرمزگان که درجزیره قشم برگزار شد در سخنانی هدف از برگزاری این همایش ها را آموزش عملی زائران و تشریح احکام و مناسک و مسایل بهداشتی به حجاج عنوان کرد و از روحانیون، عوامل اجرایی و پزشکان کاروان ها خواست تا زائران را در ارتباط با حوزه مسئولیت خود بطور کامل توجیه کنند. 
وی با تاکید بر لزوم توجه به آموزش عملی زائران افزود: در حج تمتع توجه به دو نکته ی آمادگی برای سفر و حفظ دستاوردهای حاصل از آن که در طول زندگی باید استمرارداشته باشد، اهمیت بسیارزیادی دارد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج بیت الله الحرام با اشاره به فرمایشات مولای متقیان حضرت علی (ع) در مورد اهمیت حج تمتع گفت: برای این سفر زائر باید از نظر جسمانی، معنوی و معرفتی آمادگی کامل داشته باشد.
حجت الاسلام و المسلمین نواب در ادامه افزود: امسال برای نخستین بار همه پروازها توسط ایرلاین‌های داخلی انجام می‌شود؛ از این رو سعی شده است برنامه مدونی برای آسایش زائران طراحی شود.
** هشت کاروان از استان هرمزگان به حج تمتع مشرف می‌شوند
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اظهار کرد: یکهزار و ۲۳۴ زائر شیعه و اهل سنت در قالب هشت کاروان امسال از استان هرمزگان به حج تمتع مشرف می‌شوند.
وی افزود: بیش از ۶۰۰ نفر از این زائران از شهرستان قشم هستند.
گفتنی است، درهمایش متمرکز زائران اهل سنت حج تمتع امسال استان هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین هادی اکبری مدیراهل سنت بعثه مقام معظم رهبری، آقای محمد آزاد معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان حج و زیارت و زائران ، مدیران و روحانیون کاروانهای اهل سنت نیز شرکت داشتند.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران