برای نخستین بار حجاج از قشم به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.

اعزام ۱۳۸۰ زائر در قالب ۹ کاروان از هرمزگان به حج تمتع حجاج هرمزگان امسال در قالب ۹ کاروان به حج اعزام می‌شوند .

به گزارش خبرگزاری مدیریت اهل سنت از قشم همایش متمرکز زائرین اهل سنت حج تمتع جزیره قشم با حضور حجت الاسلام والمسلمین هادی اکبری، مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری، علی اصغر دهقانی، رییس سازمان حج و زیارت استان هرمزگان، ائمه جمعه و جمعی از حجاج در تالار مجتمع تجاری ارسلان بندر لافت برگزار شد.
 


حجت الاسلام والمسلمین هادی اکبری، مدیریت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در این مراسم گفت: حجاج اهل سنت کشور امسال در قالب 67 کاروان از ۱۲ استان کشور عازم زیارت حج هستند.
وی افزود: حدود ۱۰ هزار نفر در سال جاری عازم حج هستند که از این تعداد هزار و ۳۰۰ نفر از استان هرمزگان می‌باشند. اکبری اظهار کرد: برنامه‌های آموزشی حجاج با همکاری مدیر کاروان‌ها و روحانیون درحال برنامه‌ریزی و برگزاری است تا زائران بتوانند با آمادگی کامل در این کنگره بزرگ حج حضور به هم برسند .
وی اضافه کرد: مدارس حج ما در استان‌ها مسئولیت آموزش روحانیون کاروان‌ها را برعهده دارند و در همین راستا مدرسه گیاهدان قشم با یک ابتکار جدید این همایش را تدارک دیدند.
مدیرت اهل سنت بعثه مقام معظم رهبری در ادامه عنوان کرد: هدف اصلی برگزاری این همایش آموزش مناسک حج است.
وی ادامه داد: زائران اهل سنت همواره در مناسک حج الگوی بقیه زائران و حتی زائران کشورهای دیگر نیز هستند.
حجت الاسلام اکبری در ادامه عنوان کرد: کاروان‌های شیعه و سنی همواره در سفر حج برادرانه با یکدیگر و در کنار یکدیگر هستند و این همان پیام حج است.
علی اصغر دهقانی، رییس سازمان حج و زیارت استان هرمزگان هم در ادامه این مراسم گفت: تعداد هزار و ۳۸۰ زائر در قالب ۹ کاروان در تاریخ ۲۴، ۲۵ و ۲۶ خردادماه از فرودگاه بندرعباس و قشم عازم مناسک حج خواهند بود.
وی افزود: جهت تسهیل اعزام زائرین از جزیره قشم امسال برای اولین بار اعزام زائرین از فرودگاه جزیره قشم صورت خواهد پذیرفت.
دهقانی عنوان کرد:امیدواریم اعزام حجاج در سال‌های آینده به حج عمره از فرودگاه قشم نیز تداوم داشته باشد.


 
مطالب مرتبط

نظرات کاربران